Redaktører på AAU's arrangementskalender

Nedenfor kan du se en liste over de redaktører, som har adgang til Aalborg Universitets interne og eksterne online arrangementskalendere. Vil du gerne have et arrangement i arrangementskalenderne, skal du kontakte en af redaktørerne fra dit institut eller din afdeling.

 

Institutter

Mail til redaktør

Institut for Arkitektur og Medieteknologi
Inaam Camilla Ramløse icr@create.aau.dk
Lene Rasmussen lr@create.aau.dk
Peter Skotte peters@create.aau.dk
   
Institut for Byggeri og Anlæg
Vivi Søndergaard vs@civil.aau.dk
Linda Vabbersgaard Andersen lva@civil.aau.dk
   
Institut for Datalogi  
Lotte Finck lfi@cs.aau.dk
Susanne Taunsig Larsen susanne@cs.aau.dk
Helle Schroll schroll@cs.aau.dk  
   
Institut for Energiteknik  
Corina Busk Gregersen cgr@et.aau.dk
Maria Hald Friis mha@et.aau.dk
Hanne Munk Madsen hmm@et.aau.dk
   
Institut for Elektroniske Systemer  
Charlotte Skindbjerg Pedersen csp@es.aau.dk
Nina Nielsen  nin@es.aau.dk
   
Institut for Fysik  
Jette Lynggaard Christensen  jette@nano.aau.dk 
Ulla Ponsaing  ulla@nano.aau.dk
   
Institut for Kultur og Globale Studier  
Cirkeline Kappel kappel@cgs.aau.dk
Malin Bisander malin@cgs.aau.dk
Susanne Hald sushald@cgs.aau.dk
   
Institut for Kemi og Bioteknologi  
Camilla Kristensen  cakr@bio.aau.dk
Elin Boel Larsen elin@bio.aau.dk
   
Institut for Kommunikation  
Susanne Togeby susannet@hum.aau.dk
Morten Kattenhøj  mkat@hum.aau.dk
   
Institut for Læring i Aalborg  
Dorte Larsen dl@learning.aau.dk
Jeanette Mie Arboe jma@learning.aau.dk
Jane Bak Andersen jba@learning.aau.dk
Jeanne Mia Molin jmm@learning.aau.dk
Rikke Christensen rc@learning.aau.dk
   
Institut for Læring i København  
Martine Hocke hocke@learning.aau.dk
Jette Haubjerg Overgaard jho@learning.aau.dk
   
Institut for Matematiske Fag  
Lisbeth Grubbe Nielsen grubbe@math.aau.dk
Merete Heide Dhaliwal merete@math.aau.dk
   
Institut for Medicin og Sundhedsteknologi  
Debbie Pedersen  dp@hst.aau.dk
Annemarie Nødgaard  annemn@hst.aau.dk
Lone Schødt Andersen  lonesa@hst.aau.dk
Else Ramsgaard else@hst.aau.dk
   
Institut for Mekanik og Produktion (M-TECH)  
Lea Fransson Thiesen lft@m-tech.aau.dk
Maj Britt Jørgensen mbj@m-tech.aau.dk
Trine Kort Lauridsen tkl@m-tech.aau.dk
   
Institut for Planlægning i Aalborg  
Lise Kirk Nordensgaard lisekirk@plan.aau.dk
Morten Mathiasen Andersen ma@plan.aau.dk
   
Institut for Planlægning i København  
Trine Hertz ther@plan.aau.dk
Nina Ferdinand nif@plan.aau.dk
Karin Toft kat@plan.aau.dk
   
Institut for Sociologi og Socialt Arbejde  
Kirsten Buhl Mathiasen kbm@socsci.aau.dk
Anne Brauner Mikkelsen abm@socsci.aau.dk
   
Institut for Statskundskab  
Mette Bærentsen  mb@dps.aau.dk
Christina Lykke Jakobsen  clj@dps.aau.dk 
   
Institut for Økonomi og Ledelse  
Michael K. Simonsen  mks@business.aau.dk
Dorte Baymler  db@business.aau.dk
Lisbeth Ellevang Andersen ellevang@business.aau.dk
Nancy Raakjær nan@business.aau.dk
Helle Pia Kramer kramer@business.aau.dk
   
Juridisk institut  
Vibeke Lund Damkier vld@law.aau.dk
Janne Sverd  js@law.aau.dk
   
Klinisk institut  
Christina Øllegaard Elmer coel@dcm.aau.dk
Maria Lundtoft Svendsen malusv@rn.dk
Peter Friis Jeppesen  pfj@rn.dk
   
SBi - Statens Byggeforskningsinstitut  
Jesper Kirkeskov jek@sbi.aau.dk
Hanne Brix hab@sbi.aau.dk
Maja Skovgaard msk@sbi.aau.dk
Simon Lei Fredslund slf@sbi.aau.dk
Birgitte Christiansen bic@sbi.aau.dk

 

Fakulteter

Mail til redaktør

HUM-fakultetet  
Morten Johansen mortenjo@hum.aau.dk
Susanne H. Knudsen shk@hum.aau.dk
   
SAMF-fakultetet  
Berit Fejborg bfe@adm.aau.dk
Lone Corfixen lc@adm.aau.dk 
Anne Bollerslev abo@adm.aau.dk
   
SUND-fakultetet  
Brian Møller bm@adm.aau.dk
Gitte Hansen gh@adm.aau.dk 
Kristian Østergaard Sørensen krs@adm.aau.dk 
   
TEK-NAT-fakultetet  
Brian Møller bm@adm.aau.dk
Gitte Hansen gh@adm.aau.dk
Kristian Østergaard Sørensen krs@adm.aau.dk 
Beni Maroc Mikkelsen beni@adm.aau.dk
Bisera Bratovic bb@adm.aau.dk

 

Administration

Mail til redaktør

AUB  
Carsten Heine ch@aub.aau.dk
   
AAU Forskningsstøtte  
Fundraising og projektledelseskontoret  
Marlene Kræmmer Sparre mkk@adm.aau.dk
Tommi Nielsen ton@adm.aau.dk
   
Kontraktenheden  
Malene Terp mmo@adm.aau.dk
   
AAU Innovation  
Netværkscentret og AAU Matchmaking  
Morten Randbøll mr@adm.aau.dk 
Pia Stigaard Skammelsen pss@adm.aau.dk
Jacob Dronninglund Knudsen jdk@adm.aau.dk
   
Patent og Kommercialisering  
Charlotte Rex Nielsen crf@adm.aau.dk
Louise Bjarnason Bech lobb@adm.aau.dk
   
SEA   
Hanne Torp hto@adm.aau.dk
   
   
HR-afdelingen  
Karina Bräuner kb@adm.aau.dk
   
Rektorsekretariatet & AAU Kommunikation  
Louise Skov Pihlkjær lsp@adm.aau.dk
Line Horndal Hjørne liho@adm.aau.dk
   
ITS  
Anne Maria Diaz Korsaa amdk@its.aau.dk
Marianne Fuglsang Welling (på barsel) mfw@its.aau.dk
Camilla Gæraa Larsen cgla@its.aau.dk
   
Studieforvaltningen  
Internationalt Kontor  
Birgitta Schiørring Madsen bsm@adm.aau.dk
Mariann Simonsen mas@adm.aau.dk
   
Karrierecentret  
Lykke Kragh Mortensen  lmo@adm.aau.dk
Majken Norring-Agerskov mna@adm.aau.dk
Karin Folmer Winther kfa@adm.aau.dk
Ulla Egidiussen Egekvist uege@adm.aau.dk
   
Sekretariat for Efter- og Videreuddannelse  
Lone Andreasen loa@adm.aau.dk
Susanne Smith ssm@adm.aau.dk
   
Studievejledningen  
Charlotte Rohde cro@adm.aau.dk
Lene Saldern Agger lsa@adm.aau.dk
   
Teknisk Forvaltning  
Anne Kraft ank@adm.aau.dk
Eva Holme eho@adm.aau.dk
   
Økonomiafdelingen  
Lisa Thordal Lavrsen litl@adm.aau.dk
Marie Sjøgaard Nielsen msn@adm.aau.dk
   
Aalborg Universitet Esbjerg  
Line Jørgensen lj@staff.aau.dk
Britta Nygaard bn@staff.aau.dk
   
Aalborg Universitet København  
Signe Tørnqvist Halvorsen stha@adm.aau.dk
Mette Vium Asbjørn mva@adm.aau.dk

Vejledning til inddatering

Er du i tvivl om, hvordan du inddaterer et arrangement i arrangementskalenderne, kan du se en vejledning i AAU-håndbogen. Her finder du også kravene til indhold.
 

Se vejledning til inddatering af arrangementer

Kontakt AAU Kommunikation

Har du spørgsmål vedr. arrangementskalenderen på AAU, kan du kontakte AAU Kommunikation

E-mail: aaukommunikation@adm.aau.dk